Łomnica 2634 m n.p.m
Jak przystało na Tatrzańską Królową, jest drugim co do wysokości szytem Tatr. Od wieków eksplorowana przez poszukiwaczy skarbów i górników kruszcowych została zdobyta bardzo wcześnie, prawdopodobnie już w 1760 roku, właśnie przez górnika Jakoba Fabriego. Potem była odwiedzana przez turystów z rosnącą częstotliwością. Jej los turystycznej atrakcji przypieczętowała budowa kolejki w latach 1936-40.

Drugi co do wysokości szczyt w Tatrach
Mimo, że dziś dostępna dla każdego, komu uda się zarezerwować bilet na szczyt, to wciąż pozostaje "honorowym" szczytem dla tych, którzy postanowią ją zdobyć o własnych siłach. Widoczna z oddali wyniosła południowa ściana, to poważne taternickie wyzwania, dziś odwiedzana głównie zimą za sprawą dobrych warunków lodowych. Lecz prawdziwym "skalnym pancerzem" tej królowej jest długo niezdobyta i niewidoczna z daleka wybitna wschodnia ściana, o której zdobycie w latach 30 toczył się bój wśród najbardziej zuchwałych wspinaczy.
Natomiast teren dostępny dla większości sprawnych turystów – będący doskonałym poligonem ćwiczebnym dla zaawansowanej turystyki i wspinaczki – prowadzi południowo-wschodnimi zboczami i posiada wiele wariantów o zróżnicowanej trudności.
W pobliżu znajdują się inne ciekawe propozycje:
- Grań, dająca możliwość zasmakowania eksponowanej graniowej wspinaczki.
- Komin Franza – eksponowany i stromy, pozostający zawsze w cieniu, który osiągamy po przewinięciu się na drugą 'ciemną' stronę grani za pomocą via ferraty
Wszystkie te drogi można ukoronować na szczycie... filiżanką dobrej kawy serwowanej w górnej stacji kolejki.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz czekaj na nasz mail z kolejnymi instrukcjami.
Cena zawiera:
- koszt przewodnika IVBV
- niezbędny sprzęt techniczny
Koszty dodatkowe:
- ubezpieczenie*
- przejazdy koleją (do Skalnatego Plesa bądź Łomnickiej Przełęczy)
* Akcja ratunkowa na Słowacji jest płatna! Ubezpieczenie od takiej okoliczności jest niezbędne.

Warunki
1.O tym czy wyjście danego dnia jest możliwe decyduje zawsze przewodnik a głównym kryterium decyzji jest bezpieczeństwo.
2. Jeśli pogoda nie pozwala na bezpieczne zrealizowanie planu, możliwe są następujące rozwiązania:
A. Plan zastępczy ( niższy, dostępniejszy szczyt, dzień w skałach itd..) po negocjacji stawki przewodnickiej
B. Odwołanie wyjścia ze zwrotem zaliczki
C. Przełożenie wyjścia na dogodny termin bez zwrotu zaliczki
3. Jeśli wyjście na szczyt nie jest możliwe z powodu słabej kondycji bądź zachowania uczestników ( decyduje o tym przewodnik ), klienci ponoszą pełen koszt wycieczki.